wtorek, 8 kwietnia 2014

Nocna wizyta w „IPN”

Centrala IPN to 12-piętrowy biurowiec z lat 70 znajdujący się przy ul. Towarowej. Z magazynami ma prawie 8,5 tys. m kw. powierzchni. Instytut działa tu od maja 2002 r.Budynek przy Towarowej będący przez lata siedzibą IPN, należał do firmy Ruch (dystrybutora prasy).
IPN wydał na adaptację tego biurowca do swoich potrzeb 17 mln zł.

W sierpniu 2012 roku gmach wykupiła firma Skanska. Następnie wymówiła umowę instytutowi dając mu czas do końca 2013 r. na wyprowadzkę.

U zbiegu Wroniej i Łuckiej został już jakiś czas temu wyburzony biurowiec należący do „Ruchu”, a na obydwu działkach powstanie zespół biurowców na 80 tys. m kw. powierzchni komercyjnej.

Obecnie nowa siedziba IPN znajduje się przy ul. Wołoskiej 7 w Warszawie.

Kiedy wszyscy już śpią, my udajemy się z wizytą do byłej siedziby IPN.

Widok na rondo Daszyńskiego

Korytarz na jednym z pięter. Wszędzie walają się sterty gruzu, nie pozostało najmniejszego śladu po dawnej siedzibie IPN. Dlatego skupimy się na dotarciu na dach i uchwycimy trochę panoramy Warszawy.Po pokonaniu 12 pięter docieramy do wyjścia na dach.

Na dachu nareszcie można odetchnąć i przejść do fotografowania Warszawy.Ostatni rzut oka na Muzeum Powstania Warszawskiego i opuszczamy ten gmach równie niespostrzeżenie jak i się w nim znaleźliśmy.

Spacerując miedzy piętrami adrenalina buzowała w naszych żyłach, na szczęście obyło się bez przypału ;]
Do zobaczenia niebawem na kolejnej wyprawie. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz