czwartek, 10 grudnia 2020

Schron COV-19/21

Słychać przeciągający się charakterystyczny odgłos. Po chwili ostatnia świetlówka zamontowana w starej lampie sufitowej rozbłysła jasnym światłem, zalewając swym blaskiem zmurszałe pomieszczenie dawnego schronu.
Jest rok 2021, gdy na zewnątrz nowa pandemia wymyka się spod kontroli, a prace nad lekiem nie posuwają się do przodu. Wskutek ogromnej paniki, zostaje zarządzona światowa izolacja ludzkości przez nowo utworzony rząd światowy... i tak na naszych oczach urzeczywistnia się wizja przejęcia kontroli nad światem, nastają czasy NWO. 

No, ale zanim złapie nas światowa policja, postanowiliśmy sprawdzić stan polskich schronów. W tym celu w towarzystwie GrupaSW, GoUrbex oraz Urbanseekers wybraliśmy się do jednego ze znanych nam schronów Obrony Cywilnej.

Jest lista "tasków", rodzi się pytanie kto jest impostorem?

Na pokrytych łuskami odpadającej farby pozostały ramki informacyjne.

Teraz, kiedy zostało przywrócone zasilanie, możemy na spokojnie zagłębić się w znalezioną lekturę. Nasz dzisiejszy obiekt nie należy do największych, co oznacza, że w przypadku zagrożenia pomieści niewiele osób. Aczkolwiek największym jego atutem jest to, że jest monitorowany 😊

Centrum monitoringu wyposażono w najnowocześniejszy sprzęt 😉 Siedem rubinów wyświetla obraz z kamer w najwyższej jakości umożliwiając wykrycie nieproszonych gości. 

Kiedy zasilanie powróci, a wraz z nim praca systemu monitoringu, można zaparzyć sobie herbaty oraz... 

...poczytać "Nasze Sprawy", numer archiwalny z grudnia 2003 roku.

Do schronu przylega węzeł cieplny, przejdziemy się sprawdzić co skrywa. 

Ale najpierw rutynowa dezynfekcja. W tych trudnych czasach bezpieczeństwo i czyste ręce są najważniejsze 😉Na końcu znajduje się pomieszczenie izolacyjne, wyposażone w łóżko, krzesło z biurkiem, a nawet rubinem. 

Nie zabrakło również kolorowych gazetek. 


I to byłoby na tyle, właśnie doszło do kolejnej awarii zasilania... czyżby sabotaż?  Oby był to tylko przypadek, a opisany wyżej scenariusz nigdy nie miał miejsca 😉 

Do zobaczenia! 😊

Tymczasem zapraszam do odwiedzenia pozostałych Huraganowych socjalmediów:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz